• Takvim: 30 Ağustos-04 Eylül 2021
 • Lokasyon: Borçka — Maçahel
 • Fiyat: KB € 350.  

Aziz Paul rehberli yürüyüş Programı:

Tarihler: 19.09-25.09.21

7 günlük rehberli yürüyüş turumuz, Kasımlar’dan Köprülü Çay ‘nehri’ üzerindeki Karabük köyüne giden parkurun en iyi bölümlerinden geçiyor. Patika, muhteşem ormanlar, kanyonlar, nehirler ve zirveler diyarında Roma yollarının güzel bölümlerini takip ediyor. Gerçek bir kırsal bölge deneyimi ile ilgilenenler için ideal bir macera yürüyüşü.

Fiyat: kişi başı 470 €

Tek kişi için : + 80 €

 

Turun önemli anları:

Köprülü kanyonunun muhteşem manzarası. Yerel yemekler. Antik Selge ve Adada Deliksarnıç’ta doğal kaya oluşumları . Yaz kamplarında olan Yörük çobanları.

 Zorluk derecesi: orta / zor

Mesafe: Günde 2,5-20 km / Toplam 80,5 km

Rakım: 150-1800 m.

Konfor: Küçük pansiyonlar, ahşap bungalovlar, 2 gece kamp, ​​Türk ev yemekleri.

 1. Gün :Antalya’ya varış, Kasımlar’a transfer

Antalya’ya vardıktan sonra (2 saat) Adada Antik Kenti yakınlarındaki sakin bir köy olan Sağrak’a transfer. Köylülerle öğle yemeğinin ardından, Sağrak’tan Adada’ya giden eski Roma yolunda küçük bir tiyatro ve Bouleuterion’un (belediye meclisi binası) yanında ayakta duran üç önemli tapınağın bulunduğu yere yürüyüş yapılıyor. Kasımlar’daki Aziz Paul Yolu pansiyonuna transfer (35 dk.)

Konaklama: Kasımlar (kahvaltı, akşam yemeği ve öğle yemeği dahil)

Yürüyüş: 2.5 km / 50 dak / + 210 m / — 10 m

 1. gün.

Kasımlar’dan Kesme Fındıklı mahallesindeki yürüyüşün başlangıcına kısa bir araba yolculuğu (10 dk). Nehrin karşısındaki bir köprüden muhteşem bir rota başlar ve sizi eski asfalt yollarda kanyonun kenarına, yol boyunca kırsal kulübelerden, antik kalıntılardan ve keçi sürülerinden geçen gizemli kaya oluşumlarından aşağıya götürecektir. Kesme arabasıyla Kesme’de buluşup Kasımlar köyüne geri dönülür. (40 dk.)

Konaklama: Kasımlar  köyünde (kahvaltı, akşam yemeği ve paketli öğle yemeği dahil)

Yürüyüş: 14 km / 6 saat / + 710 m / — 390 m

 3 gün. Çukurca-Değirmenözü

Bugün yürüyüşün başladığı Çukurca’ya kahvaltı ve ardından transfer yapılır (50 dakika). Patika bir dereden geçerek sizi yokuş yukarı kanyonun üzerinde bir bakış açısına götürür. Ardından Yeşilbağ köyüne döner ve ormandan geçerek gece kamp yapacağınız Değirmen köyüne inilir.

Konaklama: Değirmenözü köyün yakınlarında kampı (kahvaltı, akşam yemeği ve paketli öğle yemeği dahil)

Yürüyüş: 11,5 km / 5 saat / + 300 m / — 500m

 1. Gün Değirmenözü-Çaltepe

Kanyon boyunca güzel yürüyüşü takip etmeye devam ediyoruz. Bugünkü rota sizi nehrin karşısına, ardından Köprülü nehri kıyısı boyunca kısmen eski duvarlı terasların üzerinden kısmen kireçtaşı tepeler ve yamaçlar üzerinden Çaltepe çiftçi köyüne götürür.

Konaklama: Çaltepe’de Pansiyon (kahvaltı, akşam yemeği ve paketli öğle yemeği dahil)

Yürüyüş: 18 km / 6,5-7,5 saat) / + 250 m / -290 m

 

 1. Gün Çaltepe-Selge

Bu yürüyüş hem en zor hem de en güzel olanıdır. Rotamız Delisarnıç’a götüren eski bir asfalt yol olan Sarp Yolu’ndan geçiyor. Burada dev kayalar arasındaki delikler neredeyse dipsiz kuyular yapmak için su geçirmez hale getirildi. Roma yollarında illerledikçe sizi yokuş aşağı, yakınında kamp yapacağınız Selge harabelerine götürüyor.

Konaklama: Değirmen köyü yakınlarında kamp (kahvaltı, akşam yemeği ve paketli öğle yemeği dahil) Yürüyüş: 19 km / 7 saat yürüyüş / + 820m / — 300m ** Çaltepe’den Kestanelik’e ekstra transfer ile bu yürüyüşü kısaltmak mümkün (6 km) **

 1. gün. Selge — KarabükSelge kalıntılarını keşfettikten sonra (tiyatro özellikle iyi korunmuştur) ve Kapadokya’ya benzer kaya oluşumları arasından kanyonun kenarına yürüyüş devam eder. Kanyon tarafındaki dik yürüyüşe başlayıp kanyonun sonundaki Roma köprüsüne doğru devam edin.Konaklama: Karabük’te ahşap bungalovlar

   Yürüyüş: 15,5 km / 5-6 Saat / + 100 / — 900 m

  1. Gün Programın Sonu. Kahvaltıdan sonra programınız Antalya’ya transfer ile sona erer. Tura devam etmek isteyen misafirlerimiz için farklı seyahat programlarımızla birleştirilebilir.

  Fiyata dahil:

  6 gece kahvaltı ve akşam yemeği.

  6 x (paketlenmiş) öğle yemeği

  (bagaj) transferleri.

  Türkçe, İngilizce konuşan rehber.

  Şilte ve yatak takımları ile donatılmış 2 kişilik çadır

   

  Fiyata dahil olmayanlar:

  İçecekler

  Ekstra giriş ücretleri.

  Önerdiklerimiz:

  Perge antik kalıntılarına ziyaret,

  Köprülü Çay nehrinde akarsu raftingi.

  Antalya’da ekstra gece rezervasyonu ve / veya ekstra transferler konusunda size yardımcı olabiliriz.

   

  ** Bu yürüyüş programı en az 6, en fazla 16 kişiyle gerçekleştiriliyor **